مطالب مشابه

10 نظر

 1. 1

  قدرت اله کتابی

  تشکر از زحمات بیدریغ که کار را برای اجرا کنندگان اسان نموده

  پاسخ
 2. 2

  احمد زارع

  واحد اندازه گيري نقاشي جداول زير ٤٥ سانت متر طول ميباشد يا متر مربع

  پاسخ
  1. 2.1

   مدیر آموزش

   سلام
   در فهرست بهای سال ۹۶ واحد اندازه گيری رنگ آمیزی برای آهن آلاتی مانند اسکلت ساختمان کیلوگرم، برای خط کشی هایی مانند خط عابر پیاده متر طول و بقیه سطوح متر مربع است.

   پاسخ
 3. 3

  حمیدرضا معینیان

  باسلام
  هزینه نگهدارنده قالب بتنی (رامکا) میزان میلگرد مصرفی جداگانه پرداخت خواهد شد یا در قیمتهای قالببندی براساس توضحیات فصل قالببندی در قیمتها پیش بینی شده

  پاسخ
  1. 3.1

   مدیر آموزش

   سلام
   طبق بند ۳ مقدمه فصل کارهای فولادی با میلگرد، میلگردهای مورد نیاز برای حفظ فاصله قالب از شبکه آرماتور، صورتجلسه شده و به صورت جداگانه پرداخت می‌شود.
   .
   .
   .
   ۳-بهای خرك ها و سنجاقک های مورد نیاز که به منظور حفظ فاصله میلگردها (اعم از مصالح فلزی یا پلاستیکی) از یکدیگر و یا از قالب بندی مورد استفاده قرار گرفته و در بتن باقی میمانند، بر اساس صورت جلسه های تنظیم شده و طبق ردیف های مربوط قابل پرداخت است .

   پاسخ
 4. 4

  Maryam. J

  سلام
  در خصوص ضريب پيمان و بخشنامه هاي مربوط به آن اطلاعاتي مي خواستم. آيا اگر برآورد كارفرما در زمان بازگشايي پاكات مشخص نباشد قابل استناد خواهد بود؟

  پاسخ
  1. 4.1

   مدیر آموزش

   سلام
   بعد از بازگشایی پاکات بلافاصله قرارداد امضاء نمی‌شود. بخشی از توافق بین پیمانکار و کارفرما نیز به هنگام امضاء قرارداد انجام می‌شود. برآورد کارفرما اگر با برآورد اولیه پیمانکار تفاوت فاحشی داشته باشد و قابل توافق نباشد، پیمانکار می‌تواند قرارداد را امضاء ننماید ولی این نیز هزینه های خاص خودش را خواهد داشت.

   پاسخ
 5. 5

  علی

  با سلام برای خط کشی عابر پیاده و نقوش علائم افقی مثل کلمه ایست مدرسه سرعتگاه از چه ایتمی استفاده می شود
  برای علائم ونوشتار افقی منظور سطوح رنگ امیزی در فهرست بها است یا خیر
  برای خط کشی عابر پیاده منظور از مساحت بلوکهای تو پر هست یا توخالی

  پاسخ
 6. 6

  آرین

  درود بر شما – خسته نباشید
  ردیف ۲۵۰۳۰۱ بر حسب وزن کارهای فلزی رنگ زده شده است
  حال برای مقاطعی مانند ستون باکس از تیر ورق فقط سطوح بیرونی رنگ زده شده مبنای محاسبه وزن چگونه است ؟(سطوحی که رنگ نخورده کارفرما به نسبت وزن اسکلت کم کرده است)
  برای برش گیر ها و فلنج ها جهت سازه پیچ و مهره بصورت اصطکاکی که نباید رنگ داشته باشد هم به نسبت وزن کم کرده است ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  با سپاس

  پاسخ
  1. 6.1

   مدیر آموزش

   سلام
   روش محاسبه کارفرما صحیح است. اگر بخواهید برای آهن آلاتی مانند اسکلت مقدار رنگ آمیزی را محاسبه نمایید در ابتدا باید سطوح رنگ آمیزی اندازه گیری شوند. به عبارت دیگر وزن مورد نظر را باید از سطح رنگ آمیزی شده استخراج نمایید. یعنی سطح رنگ آمیزی شده را در ضخامت و طول ضرب نموده و نهایتاً در وزن مخصوص آهن آلات ضرب نمایید. باید در نظر داشته باشید که وزن کل هر عضو مربوط به تمامی سطوح جانبی آن عضو خواهد بود. یعنی اگر وزن یک عضو را به صورت کامل در نظر می‌گیرید، باید تمامی سطوح جانبی آن رنگ خورده باشد. بدیهی است اگر بخشی از سطوح جانبی، به نابه دلایلی رنگ نداشته باشد، به نسبت سطح جانبی کل از وزن آن عضو کم خواهد شد. در مورد ستونهای باکس که از ورق ساخته می‌شوند، اگر سطح داخلی رنگ نداشته باشد، با دقت قابل قبولی می‌توان نصف وزن آن را در رنگ آمیزی در نظر گرفت. برای تیر ورق ها که آی (I) شکل هستند، چون تمامی سطح جانبی رنگ خواهد داشت، کل وزن عضو در محاسبات وارد می‌شود. در مورد اتصالات نیز دقیقا به همان شکلی که در بالا گفته شد، عمل می‌شود. سطح رنگ شده ملاک خواهد بود. اگر در مشخصات فنی رنگ نخوردن عضو یا اتصالی ذکر شده است، در صورت رنگ آمیزی توسط پیمانکار، مبلغی از بابت آن پرداخت نمی‌شود، مگر با توافق مجدد و تنظیم صورتجلسه، که برای اتصالات اصطکاکی بی معنی است و در صورت رنگ آمیزی باید رنگ زدایی شود.

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای عمران سافت محفوظ است.