مطالب مشابه

یک نظر

 1. 1

  سیدفرهود موسوی

  عایق رطوبتی کوپلیمری MCI چیست؟

  عایق رطوبتی MCI، یک عایق رطوبتی دو جزئي می باشد. این عایق رطوبتی جدید از را به صورت یک عایق رطوبتی مایع بر روی سطوح سیمانی، بتنی، گچی آجری و سنگی اجرا میشود. این عایق رطوبتی به واسطه داشتن نانوذرات آب بند در دسته ی عایق های رطوبتی نانو نیز طبقه بندی میشود. (جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.)عایق رطوبتی MCI را می توان در موارد زیر در عملیات عایقکاری ساختمان به عنوان جایگزین ایزوگام و قیرگونی استفاده نمود:

  آب بندی و عایقکاری استخر
  آب بندی و عایقکاری مخازن آب شرب
  آب بندی و عایقکاری سرویسهای بهداشتی
  آب بندی و عایقکاری پشت بام و روف گاردن
  آب بندی و عایقکاری فلاور باکس (Flower Box)
  آب بندی و عایقکاری بالکنها
  آب بندی و عایقکاری نماهای بارانگیر در شمال کشور
  آب بندی و عایقکاری دیوارهای حایل در طبقات منفی
  این عایق رطوبتی جدید بر اساس گزارش تحقیقاتی نشریه شماره گ- ۴۵۲ مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن وزارت مسکن و شهرسازی به عنوان یک غشای سیال سرد اجرا بر پايه سيمان پلیمری و دیسپرسیون­‌های استایرن آكريليكي با قابلیت انعطاف‌پذیری و کشسانی بالا، جهت آب‌بندي تمامی سطوح بتني و غیر بتنی كاربرد دارد. اين محصول به صورت مایع بر روي سطوح اجرا شده و پس از خشك شدن تشكيل لايه‌اي انعطاف‌پذير، ۱۰۰% آب­ بند، با چسبندگي بسيار بالا (حدود ۲مگــاپاسكال) را مي­‌دهد.

  در طبقه­‌بندی مواد آب­‌بندی در دنیا به واسطه این که اجرای این محصول همانند اجرای پوشش‌­های رنگ می‌­باشد، از این محصول به عنوان یک رنگ آب­‌بند پلیمری پایه سیمانی (Polymer Cement-Based Waterproof Paint) یاد می­‌شود.

  طبق مطالعات انجام شده، پوشش­های آب­‌بند پایه پلیمری در مقایسه با سیستم‌های پایه قیری نظیر ایزوگام و قیرگونی دارای انعطاف­ پذیری و الاستیسیته بهتر، طول عمر و مقاومت گرمایی بالاتری هستند.

  عایق رطوبتی RCI

  نمــونه اصــلاح شـــده ایــــن محصــــول با نـــام تجـــاری (Reinforced Co-polymeric Isolator (RCI به عنوان یک عایق رطوبتی الیـافدار بـا مقاومت کششـی بالا به تازگی تولید شـده اسـت. اسـتفاده از این محصـول در آب­بندی سـازه ­هایی که تحت بارهای کششی بوده و امکان ترک ­خوردگی در آنها بیشتر است، توصیه میگردد.

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 3 =

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای عمران سافت محفوظ است.